Hamarosan megjelenik a Hitel német nyelvű változata
Varga Zétény a Csornai Széchenyi István Általános Iskola tanulója nyerte el a Diákok Széchenyi Díját.
az Újbudai Széchenyi István Gimnáziumban.
Kondor Katalin a kezdetektől, 1987 óta a Széchenyi Alapítvány kurátora. Azért kértük fel annak idején, mert kiállása a nemzeti értékekért rendkívüli és példamutató volt. Széchenyi gondolatai látványosan meghatározó volt szakmai munkájára és ezekkel gyakran támasztotta alá mondanivalóját.
2022 szeptemberében átvettük Széchenyi Hitelének német fordítását. Többeket felkértünk a szúrópróba szerű ellenőrzésre, hogy meggyőződjünk a fordítás minőségéről, és a 3 637 000 forint fordítási díj kifizethetőségéről.
A Nemzeti Együttműködési Alap Civil szervezetek működésének biztosítására és szakmai programjának megvalósítására fordítható összevont támogatás 2023. pályázati kiírására a Széchenyi Alapítvány pályázatot nyújtott be.
Tájékoztatott a Nemzeti Adó- és Vámhivatal, hogy a Széchenyi Alapítvány a 2022. rendelkező évre vonatkozóan - felajánlott 48 716,- Ft 2021. adóévi szja 1%-át átutalták a számlánkra.
Elszámoltunk a támogatásokkal.
Kenese Luca Sára elsősorban szeretné megköszönni az osztályának, hogy őt tartották a legalkalmasabbnak a Diákok Széchenyi Díjára.
Az angol nyelvű Hitel 30 példányát elküldtük Kanadába.
A Hitel német fordításának előkészítő munkái befejeződtek. A Széchenyi Alapítvány megkötötte a fordítási szerződést. Várhatóan 2022. augusztus végére rendelkezésünkre fog állni a német nyelvű Hitel. A forrásaink még hiányosak, ezért buzdítjuk azokat a Széchenyi-tisztelőket, akik törekvéseinkkel egyetértenek, hogy anyagilag is támogassák projektünket.
2021. szeptember 17-én tartotta meg a Széchenyi Alapítvány a Magyar Tudományos Akadémia Könyvtár és Információs Központjában azt a könyvbemutatót, amely egy hosszú és különleges együttműködés záróakkordja volt; Széchenyi: Hitel avagy a boldogság alapjai című könyv sajtóbemutatója.
A képen balról jobbra dr. Németh Gabriella, Felsővályi Ákos, Buday Miklós, Kondor Katalin, dr. Horváth Attila és dr. Babus Antal látható.
2020. évben egyes Széchenyi-tisztelő adózók a személyi jövedelemadójuk 1%-át a Széchenyi Alapítványnak ajánlották fel.
A Széchenyi Alapítvány gróf Széchenyi István: Hitel című könyvének angol nyelvű kiadásával tiszteleg a legnagyobb magyar előtt.
A könyv címe: Credit or The Basics Of Happiness
Széchenyi fő műve a Hitel zseniális mű. Arra vállalkoztunk, hogy a Hitelt angol nyelvre átültessük. Erről az oldalól letölthető a magyar és angol nyelvű népszerűsítő fájl.
Dr. Balázs Géza nyelvész, néprajzkutató, egyetemi tanár véleményezte gróf Széchenyi István: Hitel mai magyar nyelven című művét.
www.balazsgeza.hu/?page_id=2
A Széchenyi Alapítvány arra vállalkozott, hogy közelebb hozza Széchenyit a mai olvasóhoz: könnyítettek az eredeti szövegen, és úgy adták ki a Hitelt.
Határidő előtt megkaptuk az ALFA-BÉTA Tolmácsiroda Kkt.-től a Hitel fordítás teljes lektorált változatát.
Csornán a Diákok Széchenyi Díjának ünnepélyes átadása 2021.06.18-án volt, amelyre az érintett tanuló Jakab Zsóka osztálynak ballagása keretében került sor. A ballagási ünnepség a járvány miatt zárt körű volt, csak a 8.c osztály, és az őket búcsúztató osztály, valamint a szaktanárok vettek részt.
Az Országos Fordító és Fordításhitelesítő Iroda 2021. március 5-n átadta a Széchenyi Alapítványnak a Hitel angol nyelvű teljes fordítását.
Értesítést kaptunk, hogy a működési költségek fedezésére benyújtott pályázatunk eredményes volt és munkánkat támogatják.
A felvidéki KÖRKÉP.SK internetes portálján jelent meg 2021. jan. 30-án a Hitel angol nyelvű kiadásáról szóló cikk Tarics Péter "tollából".
Az alapítvány tájékoztató közleményt tett közzé 2021 januárjában az MTI Országos Sajtószolgálat portálján.
A Széchenyi Alapítvány szerződést kötött az angol nyelvű hitel nyelvi lektorálására.
Kitartóan munkálkodunk azon, hogy növekedjen a Széchenyi-ismeret.
Hálásak vagyunk azoknak, akik azonosulnak feladatainkkal és támogatják munkánkat.
Széchenyi fő műve a Hitel zseniális mű marad akkor is, ha lefejtjük róla a XIX. századi aktualitásokat, a korabeli viszonyokat.
Arra vállalkozunk, hogy a Hitelt világnyelvekre átültessük. Jelenleg az angol nyelvre történő igényes fordítást és ennek kiadását célozzuk meg.
2021. január 24-én a Kossuth Rádió Vasárnapi Újság című műsorában 8 óra után Buday Miklós nyilatkozik a Hitel angolra fordításának indokairól és a munkák előrehaladásáról.
Az alapítvány tájékoztató közleményt tett közzé az MTI Országos Sajtószolgálat portálján.
A Széchényi Családegyesület előfizet 1000 €-t az angol nyelvű Hitelre. Ez enyhíti a hátralévő feladatok költségvetési hiányait.
A könyv megjelenését követően a Családegyesület igényt tart a könyv ára alapján kalkulált példányszámra.
Szívélyes üdvözlettel:
Széchényi Kálmán senior
Széchényi Családegyesület
A Széchenyi Alapítvány köszönettel fogadta a felajánlást.
Elfogadták a Széchenyi Alapítvány elszámolását és a 2017. évi Széchenyi-ismeret növelése című pályázatot lezárták.
A Széchenyi Alapítvány működési célokra beadott egyszerűsített 2021. évi pályázata érvényes.
A Hitel Angol nyelvre fordítását a Magyar Kormány támogatja. Kérjük a Széchenyi-tisztelő honfitársainkat, hogy vállaljanak részt a mű megjelentetésében. Minden támogatás, minden forint számít!
A Széchenyi Alapítvány célul tűzte ki, hogy a Széchenyi fő művét a Hitelt angolra lefordíttassa.
Ehhez a nemes célhoz az alapítvány az idei évben megkereste az Országos Fordító- és Fordításhitelesítő Iroda Zrt.-t (OFFI) fordítási és terminológiai együttműködés kialakítására. A keretszerződés aláírására 2020. október 8-án került sor.
Más nemzetek sokat tesznek azért, hogy nagyjaik ismerté váljanak szerte a világban.
A Széchenyi Alapítvány célul tűzte ki, hogy a Széchenyi fő művét a Hitelt angolra lefordíttassa.
Ehhez a nemes célhoz az alapítvány az idei évben megkereste az Országos Fordító- és Fordításhitelesítő Iroda Zrt.-t (OFFI) fordítási és terminológiai együttműködés kialakítására. A keretszerződés aláírására 2020. október 8-án került sor.
A Kőbányai Széchenyi István
Magyar-Német Két Tanítási Nyelvű Általános Iskolában a 2019-2020-as tanévben Balázs Fanni lett a Diákok Széchenyi-díjas tanulója.
Támogassa anyagilag és eszmeileg a Hitel angol nyelvre fordítását!
Más nemzetek sokat tesznek azért, hogy nagyjaik ismerté váljanak szerte a világban.
Arra kérek minden Széchenyi-tisztelőt, hogy a Hitel angol nyelvű fordítását segítse felajánlásokkal, továbbá a forrásgyűjtés nehéz munkáját segítse ötletekkel, kapcsolatteremtéssel, figyelemfelhívással úgy magánszemélyek, újságírók, befolyásos cég-, illetve intézményvezetők vonatkozásában. Azt is támogatásnak tekintjük, ha magas állású személyek erkölcsi támogatással az ügyünket pártolják. Ha volna 4000 Széchenyi-tisztelő az országban, akik csak 1000 forinttal hozzájárulnának a projekthez, akkor abból a fordítás és a lektorálás is finanszírozható lehetne.
A Nemzeti Információs Rendszer (NIR) keretében "A magyar kultúráért és oktatásért" - a Központi pályázati felhívásra beadott "Széchenyi Hitel című könyvének fordítása angolra és kétnyelvű könyv kiadása" című pályázatunkat a pozitívan értékelték, de csak 1 millió forinttal támogatják a projektet.
Az Újbudai Széchenyi István Gimnázium nyelvi előkészítő osztályának a tanulója lett a kitüntetett.
Simita Márk a szókimondó, határozott jellemű diák nyerte el a Csornai Széchenyi István Általános Iskola tanulói közül 2020-ban a Diákok Széchenyi Díját.
Tudjuk, hogy a Hitel angol nyelven fontos szükségleteket elégít ki.
Örömmel vettük jelentkezését a Nemzeti Együttműködési Alap „Civil szervezetek működésének biztosítására vagy szakmai programjának megvalósítására és működésének biztosítására fordítható összevont támogatás 2020”. című pályázati kiírásra.
Alapítványunk a NEA Nemzeti Összetartozás Kollégiumánál a NEA-NO-20-O-V-0477 pályázati azonosítószámon pályázik Széchenyi fő művének a Hitel angol nyelvre történő lefordítására. A 2019 évi azonos témájú pályázatunk várólistás lett. Nem adjuk fel. Egyrészt azért, mert kiváló csapatot állítottunk fel, amelyik bizonyosan jó és hű angol változatot tud az asztalra tenni, másrészt azért, mert tudjuk, hogy a Hitel angol nyelven fontos szükségleteket elégít ki.
Célunk az, hogy a magyarságot és a kiemelt nemzeti értéket méltó módon bemutató – akár reprezentációs célú – kötet álljon a Magyarországot képviselő személyek, vagy a Magyarország iránt érdeklődő külföldiek rendelkezésére.
Nem titkolt szándékunk, hogy az angol nyelvterületen élő magyar gyökerű családok másod-harmad generációs tagjai – akik már nem tudnak magyar nyelvű választékos szöveget megérteni, de gyökereik után érdeklődnek – megismerhessék a legnagyobb magyar világán keresztül a magyar múltat. Számukra a Hitel angol nyelvű változata nélkülözhetetlen segítséget jelentene.
A Nemzeti Információs Rendszer (NIR) keretében "A magyar kultúráért és oktatásért" - a Központi pályázati felhívásra beadott "Széchenyi Hitel című könyvének fordítása angolra és kétnyelvű könyv kiadása" című pályázatunkat a pozitívan értékelték, de csak 1 millió forinttal támogatják a projektet.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal tájékoztatta a Széchenyi Alapítványt, hogy részére 101.958 Ft. felajánlás érkezett
A Széchenyi Alapítvány arra mozgósít, hogy gróf Széchenyi István fő művét; a Hitelt a világnyelvekre átültessük.
Segítse törekvésünket, segítse a Széchenyi-ismeret növelését! Ajánlja fel a személyi jövedelemadójának 1%-át a Széchenyi Alapítványnak.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal tájékoztatta a Széchenyi Alapítványt, hogy a személyi jövedelemadó meghatározott részének az adózó rendelkezése szerinti felhasználásáról szóló törvény biztosította lehetőséggel élve az adófizető magánszemélyek egy része az Önök szervezetét jelölte meg kedvezményezettként a személyi jövedelemadója 1%-ának felajánlásakor.
Micsoda hungarikum az, amit az olvashatatlansága miatt nem lehet az unokáinknak, mint kötelező olvasmányt a kezébe adni?
Egy munkacsapat arra vállalkozott, hogy mai magyar nyelvre átírja Széchenyi fő művét. Jelentjük, rövidesen kézbe vehető a gördülékenyen olvasható Hitel!
2018. május 4-én az Újbudai Széchenyi István Gimnáziumban Szaluter Patrícia vehette át a Diákok Széchenyi-díját.
Dr. Hajtó Ödön a Széchenyi Társaság Díjával kitüntetett okl. mérnök fontosnak tartja az ifjúság kezébe adni Széchenyi egyik leghíresebb művét a Hitelt. Ez a mű nem csak a pénzügyi műveletről-, hanem a hiteles emberről is szól, vagyis, hogy tudjunk hinni egymásnak.
Véleménye szerint csak akkor van esély e mű széles körű megismerésére, ha előbb a Hitelt lefordítjuk mai magyarra.
A Nemzeti Ünnepre megjelent a Széchenyi-emlékév 2016. alkalmából a Ludovika Szabadegyetemen rendezett előadássorozat alapján szerkesztett Széchenyi 225 c. tanulmánykötet elektronikus formában.
Az Országos Széchenyi Alapítvány elnöke Buday Miklós látogatott a Kőbányai Széchenyi István Két Tanítási Nyelvű Általános Iskolába 2018. március 7-én.
Több mint 60 diák hallgatta előadását, amelynek címe: A Széchenyi kultusz jelentősége napjainkban
Az Magyar Távirati Iroda kiküldte a médiának R. Jobbágy András Buday Miklóssal készített interjúját. Ennek alapján olvashatók tudósítások például az Origón, vagy a Mandiner.hu-n
A Hidaskürti Magán Kereskedelmi és Szolgáltatóipari Szakközépiskola falát Széchenyi dombormű és kétnyelvű felirat díszíti és hirdeti gróf Széchenyi István példáját. Az iskola alapítója Cservenka János és az iskola igazgatója Berényi Renáta 2018. március 13-án meghívta Buday Miklóst a Széchenyi Alapítvány elnökét, hogy tartson előadást gróf Széchenyi Istvánról és a Széchenyi-kultusz időszerűségéről.
A Magyar Tudományos Akadémia Könyvtár és Információs Központban 2016. március 29-én került sor gróf Széchenyi István: HITEL mai magyar nyelven” című könyv sajtóbemutatójára.
Az Újbudai Széchenyi István Gimnázium meghívta Buday Miklóst a Széchenyi Alapítvány elnökét, hogy 2018. március 5-én tartson előadást gróf Széchenyi István szellemi hagyatékáról.
Kő András publicista, sportújságíró és Széchenyi-kutató írását olvashatjuk a Magyar Hírlap 2016. április 9-dikei számában a Hitel mai magyar nyelven című könyvről.
A Széchenyi Alapítvány várja és tisztelettel kéri a Széchenyi-tisztelő személyek személyi jövedelemadójának 1 %-át.
Adóbevallásában kérjük, hogy az adója 1%-át - bármilyen csekély összeg legyen is az - ajánlja fel a Széchenyi Alapítvány céljainak teljesülése érdekében.
Adószámunk:
19115951-1-08
Örömmel vettük jelentkezését a Nemzeti Együttműködési Alap „Civil szervezetek működésének biztosítására vagy szakmai programjának megvalósítására és működésének biztosítására fordítható összevont támogatás 2020”. című pályázati kiírásra.
Egervölgyi Dezső a Széchenyi-életmű kutatója, a Széchenyi-ikonográfián belül az érmészet szakértője az elsők között vehette kezébe az átírt Hitelt. Általános véleményét a lentiekben foglalta össze.
Korábban hírül adtuk, hogy előkészületben van a Hungary Hungaricums című angol nyelvű kiadvány abból a célból, hogy a Magyarország, illetve a magyarok iránt érdeklődő külföldiek számára rendelkezésre álljon a hungarikumokat, illetve a magyar értékeket bemutató kiadvány.
A Hitel mai magyar nyelven című Széchenyi mű könyv sajtóbemutatója 2016. március 29-én volt a a Magyar Tudományos Akadémia Könyvtár és Információs Központban. A könyvet különböző oldalakról prof. DSC. Gergely András történész, dr. Horváth Attila jogtörténész, egyetemi docens és Buday Miklós a Széchenyi Alapítvány elnöke mutatták be. Az Echo Tv a sajtóbemutatón jelen volt és az eseményről április 16-án sugároztak műsort.
Ha jól belegondolunk, a nemzedéki szakadék - hívhatjuk generációváltásnak is - nem is olyan nehezen értelmezhető, mint első hallásra gondoljuk.
2016. május 5-én 11 órakor Buday Miklós a Széchenyi Alapítvány elnöke tartott előadást Hódmezővásárhelyen a Németh László Városi Könyvtárban "Az ok-os Széchenyi" címmel.
Az okos Széchenyi címmel 2016. május 5-én a Széchenyi Alapítvány elnöke tartott előadást Hódmezővásárhelyen. Az előadással kapcsolatos gondolatait dr. Rigó Mihály leírta - lásd a kapcsolódó cikket -, és ezekre reagál most Egervölgyi Dezső.
Az esztergomi Szent Adalbert Központban 2016. május 10-én került sor gróf Széchenyi István: HITEL mai magyar nyelven című könyv bemutatójára, a Laskai Osvát Antikvárium szervezésében.
Schnell Gábor PhD. hallgató (Budapest) a Nemzetgazdasági Minisztérium munkatársa írt recenziót gróf Széchenyi István: Hitel – mai magyar nyelven című könyvről, amely a Jogtudományi közlöny 2016/12. számában jelent meg.
Tudósítás gróf Széchenyi István átdolgozott és újra kiadott könyvének bemutatójáról Keppel Dánieltől.
2016. május 10-én, kedden a Laskai Osvát Antikvárium szervezésében mutatták be Esztergomban Széchenyi István Hitel című művének mai magyar nyelvre átírt új kiadását.
Zsirai László író, költő írását olvashatják a Bécsi Napló olvasói a minap megjelent számban a Hitel mai magyar nyelven című kötetről.
Elhangzott gróf Széchenyi István születésének 226-dik évfordulója alkalmából Bécsben a szülőháznál (Herren Gasse 5.) a Széchenyi Alapítvány elnökének Buday Miklós ünnepi beszédeként.
A koszorúzási ünnepséget a Bécsi Magyar Nagykövetség rendezte.
Hamarosan megjelenik Magyarország kulturális – tudományos életének angol nyelvű bemutatásának egyik fontos állomásaként a "Tradicionális Intézmények, Hungarikumok Magyarországon” elnevezésű angol nyelvű kiadvány
A Széchenyi Alapítvány támogatókat keres, keresett gróf Széchenyi István: Hitel című művének mai magyar nyelvre való átírására. Több elutasítás után végre egy jó hír: értesítést kaptunk a Nemzeti Együttműködési Alaptól (NEA), hogy támogatják tervünk megvalósítását.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal tájékoztatta a Széchenyi Alapítványt
A Széchenyi Alapítvány a Nemzeti Együttműködési Alap Nemzeti összetartozás kollégiuma által 2016. december 15-én megjelentetett NEA-17-M kódszámú, "Civil szervezetek működési célú támogatása 2017.” című pályázati kiírásra benyújtott, NEA-NO-17-M-0804 pályázati azonosítószámon nyilvántartásba vett, Széchenyi-ismeret növelés című pályázat 400 000 Ft összegű támogatásban részesül.
Péchy Mária az Országos Széchenyi Kör elnöke köszöntője után az Újbudai Széchenyi István Gimnázium tanulói Provoda Panna Flóra, Szigethy Bence, Takács Zsolt, Tarjáni Nikolett Mészáros Márta tanárnő növendékeinek remek produkciója után Buday Miklós a Széchenyi Alapítvány elnöke emlékezett Széchenyire a következő gondolatokkal:
ekka
Dimény Imre - nekünk Imre bácsi - a Széchenyi Alapítvány kurátora volt és több évtizeden keresztül segítette az alapítvány munkáját bölcs tanácsaival. Ismerője volt gróf Széchenyi István életművének és munkássága tükrözte a legnagyobb magyar elveit, törekvéseit.
2017. március 31-én kilencvenötödik évében kísértük őt utolsó útjára a Farkasréti temetőben.
Dr. Nagy István parlamenti államtitkár búcsúztató beszéde állítson itt Imre bácsinak - a Széchenyi-tisztelők számára - emléket.
A Magyar Kultúra Napja alkalmából a felvidéki Széchenyi István Polgári Társulás Széchenyi-estet tartott a Csemadok komáromi székházában, 2017. január 20-án.
A vendégelőadó Buday Miklós, a Széchenyi Alapítvány elnöke volt, aki mindenekelőtt gróf Széchenyi István HITEL című, 1830-ban megjelent művének mai magyar nyelven sajtó alá rendezett kötetét mutatta be.
A Nemzeti Kulturális Alap (NEA) 2017. évi működési pályázatára az alapítvány határidőre beadta a pályázatát.
Értesítést kaptunk, hogy Nemzeti Összetartozás Kollégium által kiírt Működési támogatás című pályázati felhívásra készített Széchenyi-ismeret növelés című pályázata az EPER-be (elektronikus pályáztatási rendszer) beérkezett.
Schnell Gábor PhD. hallgató (Budapest) a Nemzetgazdasági Minisztérium munkatársa írt recenziót gróf Széchenyi István: Hitel – mai magyar nyelven című könyvről, amely a Jogtudományi közlöny 2016/12. számában jelent meg.
Horváth Attila jogtörténész, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem intézetvezetője, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem, valamint az ELTE tanára, a Széchenyi Alapítvány kuratóriumának tagja, Széchenyi-kutató 2016. november 22-én letette az alkotmánybírói esküt.
2016. október 4-én Kassán a Rovás közösség házában tartott gróf Széchenyi István szellemi hagyatékáról előadást Buday Miklós a Széchenyi Alapítvány elnöke.
Buday Miklósnak a Széchenyi Alapítvány elnökének tett föl három kérdést a Présház Hírportál. A kérdések és a válaszok "Széchenyi, az időszerű európai" címmel jelentek meg.
Köszönjük szépen!
Értesítette a NAV a Széchenyi Alapítványt, az adózók 1%-nak felajánlásáról.
Az MTI kiküldte a médiának R. Jobbágy András Buday Miklóssal készített interjúját. Ennek alapján olvashatók tudósítások például az Origón, vagy a Mandiner.hu-n
Tudósítás gróf Széchenyi István átdolgozott és újra kiadott könyvének bemutatójáról Keppel Dánieltől.
2016. május 10-én, kedden a Laskai Osvát Antikvárium szervezésében mutatták be Esztergomban Széchenyi István Hitel című művének mai magyar nyelvre átírt új kiadását.
„Magyarország pillanatai drágák”
Az esztergomi Szent Adalbert Központban 2016. május 10-én került sor gróf Széchenyi István: HITEL mai magyar nyelven című könyv bemutatójára, a Laskai Osvát Antikvárium szervezésében. Gróf Széchenyi István 225. születési évfordulójának tiszteletére készült el fő művének átírt változata. A szerkesztőket az a cél vezette, hogy megkönnyítsék azon olvasók dolgát, akik közeledni akarnak Széchenyi világához.
Az okos Széchenyi címmel 2016. május 5-én a Széchenyi Alapítvány elnöke tartott előadást Hódmezővásárhelyen. Az előadással kapcsolatos gondolatait dr. Rigó Mihály leírta - lásd a kapcsolódó cikket -, és ezekre reagál most Egervölgyi Dezső.
2016. május 5-én 11 órakor Buday Miklós a Széchenyi Alapítvány elnöke tartott előadást Hódmezővásárhelyen a Németh László Városi Könyvtárban "Az okos Széchenyi" címmel.
A Diákok Széchenyi-díja kitüntető elismerést a Budapesti Széchenyi Gimnáziumban a 2015-16-os tanévben Sütő-Nagy Sára nyerte el. A díjátadás 2016. április 29-én történt.
Közöljük a laudációját.
2016. március 12-én rendezte meg a New York-i Magyar Ház éves Adománygyűjtő Gála Estjét. A Magyar Ház New York City egyetlen magyar közösségi háza, ötven éve szolgálja a közösséget és teljes mértékben önfenntartó intézmény.
A Széchenyi Alapítvány mint a gróf Széchenyi István szellemi hagyatéka hungarikum kezelője a Gálaestre elküldte a Széchenyi minden írása című CD-t.
A Hitel mai magyar nyelven című Széchenyi mű könyv sajtóbemutatója 2016. március 29-én volt a a Magyar Tudományos Akadémia Könyvtár és Információs Központban. A könyvet különböző oldalakról prof. DSC. Gergely András történész, dr. Horváth Attila jogtörténész, egyetemi docens és Buday Miklós a Széchenyi Alapítvány elnöke mutatták be.
Az Echo Tv a sajtóbemutatón jelen volt és az eseményről április 16-án sugároztak műsort.
Kő András publicista, sportújságíró és Széchenyi-kutató írását olvashatjuk a Magyar Hírlap 2016. április 9-dikei számában a Hitel mai magyar nyelven című könyvről.
A Magyar Tudományos Akadémia Könyvtár és Információs Központban 2016. március 29-én került sor gróf Széchenyi István: HITEL mai magyar nyelven” című könyv sajtóbemutatójára.
Gróf Széchenyi István 225. születési évfordulójának tiszteletére készült el Széchenyi fő művének átírt változata. A szerkesztőket az a cél vezette, hogy megkönnyítsék azon olvasók dolgát, akik közeledni akarnak Széchenyi világához.
A Nemzeti Adó és Vámhivatal tájékoztatta a Széchenyi Alapítványt, hogy a személyi jövedelemadó meghatározott részének az adózó rendelkezése szerinti felhasználásáról szóló 1996. évi CXXVI. törvény biztosította lehetőséggel élve az adófizető magánszemélyek egy része a Széchenyi Alapítványt jelölte meg kedvezményezettként a 2014. évi személyi jövedelemadója 1%-ának felajánlásakor.
A Széchenyi Alapítvány támogatókat keres, keresett gróf Széchenyi István: Hitel című művének mai magyar nyelvre való átírására. Több elutasítás után végre egy jó hír: értesítést kaptunk a Nemzeti Együttműködési Alaptól (NEA), hogy támogatják tervünk megvalósítását.
A Nemzeti Együttműködési Alap (NEA) 2015. évi pályázatára a Széchenyi Alapítvány a Széchenyi-ismeret növelése címmel nyújtott be működést segítő pályázatot.
Értesítette az alapítványt a NEA, hogy a NEA-KK-15-M-1467 pályázati azonosítószámú, A Széchenyi-ismeret növelése címmel benyújtott pályázatát a pályázati kiírás 14. pontja alapján érvényes.
A Földművelési Minisztérium Hungarikum Főosztályától arról kaptunk tájékoztatást, hogy szórólapokkal, kiadványokkal csatlakozhatunk egy amerikai road show-hoz - Hrivnák Tünde a ByMe design márka tulajdonosának Hungarikum kiállítással egybekötött amerikai körútjához -, amely 2015. április 28-tól május 15-ig tart, és Washington, New York, Sarasota és Miami városokat érinti.
A civil Széchenyi-emlékbizottság tagjai levélben kérték fel a köztársasági elnök urat, hogy gróf Széchenyi István 225. éves születési évfordulója tiszteletére, rendezendő Széchenyi-Emlékévnek - amely 2016-ban lesz - legyen a fővédnöke.
Ezzel a címmel körkérdést tettünk fel a Széchenyi-tisztelőknek. Pár napon belül 60-an válaszoltak, és mintegy 180 javaslatot kaptunk.
A körkérdésre felfigyelt a Lánchíd Rádió és interjút készített Horváth Ágnes szerkesztő Buday Miklóssal a Széchenyi Alapítvány elnökével és Körösiné dr. Merkl Hildával a Budakeszi Széchenyi Kör elnökével.
Az interjú meghallgatható.
Tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal a Széchenyi Alapítványt, hogy az adózó magánszemélyek rendelkezései alapján a 2013. évi személyi jövedelemadó 1%-ának felajánlása szerint alapítványunkat várhatóan 28 405 forint illeti meg.
Weisz Gerda a Bonyhádi Általános Iskola Széchenyi István Általános Iskolájának 2014-ben végzett tanulója 8 évig kitűnő tanuló volt.
Rendszeresen hat-nyolc tantárgyból dicséretet kapott év végén. Tanulmányi munkájáért, példás magatartásáért és szorgalmáért felső tagozatos korában minden tanévben nevelőtestületi dicséretben részesült.
A Széchenyi Alapítvány kuratóriuma nagyon szépen megköszöni Széchényi Kálmán 2014. augusztusában befizetett adományát.
Buday Miklós elnök
Az alapítvány Széchenyi-életművét határtalan kincsesbányának ismerte meg, amelyet méltatlanul elhanyagoltnak találunk. Tevékenységünktől is függ, hogy szélesebb körben váljék belsővé a Széchenyi-életműből fakadó cselekvő hazafiság.
A budapesti Széchenyi István Gimnázium javaslatát a Széchenyi Alapítvány elfogadta és 2013/14. tanévben a Diákok Széchenyi-díját a nevelőtestület és a diákönkormányzat egyhangú döntése alapján Gebei Katalin 13. A. osztályos tanulója nyerte el.
A Széchenyi Alapítvány nagyon szépen megköszöni az adózók 1%-os felajánlásait.
2017-ben 12 791 forint,
2015-ben 30 550 forint,
2013-ban 22.761 forint,
2012-ben 15.314 forint volt, ami nagyon kevés azokhoz a feladatokhoz, amelyek teljesítését magunk elé kitűztünk.
Ezeket az összegeket az ifjúság Széchenyi-ismereteinek bővítésére használtuk fel.
Az Országos Széchenyi Kör koszorúzással egybekötött megemlékezést szervezett Budapesten az Akadémia előtti szobornál gróf Széchenyi István 154. halálévfordulóján. A megemlékezést Buday Miklós a Széchenyi Alapítvány elnöke tartotta.
FELHÍVÁS!
A Széchenyi Alapítvány kuratóriumának tagjai a Hungarikum törvény alapján szeretnének közösséget alkotni, csoportosulást létrehozni annak érdekében, hogy gróf Széchenyi István szellemi hagyatéka deklaráltan is váljék azzá ami, legyen valóságos, kiemelt és védett hungarikum.
Várjuk a Széchenyi-tisztelők támogató csatlakozását.
A Bonyhádi Oktatási Nevelési Intézmény Széchenyi István Általános Iskola javaslatát a Széchenyi Alapítvány elfogadta és 2012/13. tanévben a Diákok Széchenyi Díját a nevelőtestület és a diákönkormányzat egyhangú döntése alapján Nier Máté 8. osztályos tanulójának adományozza.
Az Emberi Erőforrások Támogatáskezelő elutasította a Széchenyi Alapítvány 2013. évi működési pályázatát.
És Ön legalább erkölcsileg támogatná ezt a projektet?
A Széchenyi Alapítvány "Fehér foltok a Széchenyi-életműben" címmel tudományos konferencia szervezésére adott be a Nemzeti Együttműködési Alap Közösségi Kollégiunához 2013. évre szakmai pályázatot.
Nem közismert, hogy a Széchenyi-életmű feldolgozottsága korántsem teljes. A kutatókat, a felfedező hajlamúakat ingerlik a járatlan utak, a térkép fehér foltjai, mégis, talán a Széchenyi-életmű nagysága, és a körülményeink miatt a feltáró munka megszakadt.
A Széchenyi Alapítvány elfogadta a Csornai Általános és Alapfokú Művészeti Iskola Széchenyi István Körzeti Általános Iskola javaslatát és 2012/13. tanévben a Diákok Széchenyi Díját nevelőtestület és a diákönkormányzat egyhangú döntése alapján Családi Vivien 8. a osztályos tanulójának adományozza.
A Zugló Telepes utcai Széchenyi István Általános Iskola javaslatát a Széchenyi Alapítvány elfogadta és 2012/13. tanévben a Diákok Széchenyi Díját nevelőtestület és a diákönkormányzat egyhangú döntése alapján Rudi Soma 8/a. osztályos tanulójának adományozza.
Kőbányai Széchenyi István Magyar-Német Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola javaslatát a Széchenyi Alapítvány elfogadta és 2012/13. tanévben a Diákok Széchenyi Díját nevelőtestület és a diákönkormányzat egyhangú döntése alapján Tim Gergely 8.b osztályos tanulója nyerte el.
A budapesti Széchenyi István Gimnázium javaslatát a Széchenyi Alapítvány elfogadta és 2011/12. tanévben a Diákok Széchenyi Díját nevelőtestület és a diákönkormányzat egyhangú döntése alapján Kiss Viktória 12. E osztályos tanulója nyerte el.
A budapesti Széchenyi István Gimnázium javaslatát a Széchenyi Alapítvány elfogadta és 2012/13. tanévben a Diákok Széchenyi Díját a nevelőtestület és a diákönkormányzat egyhangú döntése alapján Asmon Stella 12. B osztályos tanulója nyerte el.
Márciusban megújul a Széchenyi Fórum.hu, pontosabban a helyét átveszi egy vadonatúj portálrendszer, mely páratlan lehetőséget kínál kicsi és nagy közösségek, illetve lelkes Széchenyi tisztelők, igényes pedagógusok és tudományos kutatók számára egyaránt. Széchenyi Fórum.hu portálrendszer fokozatosan virtuális találkozóhellyé (valódi fórummá), a Széchenyi-ismeret növelésének egyik fontos eszközévé, végül is valóságos Széchenyi-tudástárrá válhat.
Összevont ülést tartott a Széchenyi Alapítvány kuratóriuma és a
Széchenyi Fórum.hu szerkesztőbizottsága
2013. március 06-án, a Logodi utca 49. sz. alatti irodában, melyen a kuratórium jóváhagyta a 2012. évi beszámolókat, és tájékoztatókat hallgattak meg a 2012-2013 évi pályázatokról, valamint a jelen portál működéséről, perspektívájáról.
A hirdetési bevételek a portálrendszer fennmaradását, üzemeltetését és fejlesztését segítik.
Az Ön cégének, vagy szolgáltatásának hirdetése, kiváltja az adományok Széchenyi Alapítvány portáljának üzemeltetésére fordítandó részét. Természetes célunk, hogy jelen média a hirdetések és szolgáltatási díjak bevételei által önfenntartó legyen.
A Széchenyi Alapítvány 2012. évi tevékenységét a hagyományos feladatokon túl a forrásszerzés, különös tekintettel a civil (működési és szakmai) pályázatok lehetőségeinek feltárása és a pályázatok összeállítása, illetve teljesítése jelentette.
Legyen hungarikum Széchenyi István gróf szellemi hagyatéka, írott életműve!
A felhívás és az ajánlások itt olvashatók.
http://www.szechenyiforum.hu/szechenyiforum/Legyen_hungarikum/514
Szeretnénk bevonni a Széchenyi Fórum.hu portálrendszer szerkesztői munkájába Széchenyi-tisztelő közösségek, intézmények tagjait, képviselőit.
E munkában való részvétellel nagy szolgálatot tehetnek a közösségüknek, és általában a Széchenyi-tisztelőknek.
Az internetes kommunikációé a jövő!
Különösen számítunk a fiatalok jelentkezésére, illetve a fiatalok és a tapasztalt nemzedék együttműködésére.
Az 1987-ben a Széchenyi Alap megalakulását követően adománygyűjtés volt a kuratórium legfontosabb feladata. Úgy akartunk anyagi áldozatot kérni, hogy maradandó emlékkel köszönhessük meg az adományokat. A legjobb mestereket terveztük megkeresni, hogy örökbecsű plaketteket rendeljünk tőlük. Borsos Miklós és Csikszentmihályi Róbert is nagyon szívesen fogadott minket.
A Széchenyi Alapítvány a szélesebb körű és hatékonyabb tájékoztatás céljából szerződést kötött a magyar Távirati Iroda Országos Sajtószolgálatával. (MTI OS)
Alapítványunk 1987 óta azon tevékenykedik, hogy financiális hátteret és szakmai, szervezési segítséget biztosítson a Széchenyi-tisztelő közösségeknek és egyéneknek. A 2011. évi tevékenységeket az alábbiakban mutatjuk be.