Az emlékbeszéd a Magyar Tudományos Akadémián Széchenyi 231-ik születésnapján, a Széchenyi Társaság emlékülésén hangzott el
Latorcai Csaba államtitkár úrtól.
2019. szeptember 5-én (csütörtök) 17 órakor közgyűlést hívunk össze. Megjelenésére feltétlenül számítunk!
A Széchenyi Társaság - mint 1988 óta minden évben - az idén is megemlékezést tart gróf Széchenyi István születésnapján 2019. szeptember 20-án (péntek) 16:30 órakor
2019. április 29-én a Budavári Önkormányzat Úri utcai épületében.
Ismét távozott közülünk egy meghatározó személyíség, aki a Széchenyi Társaság alakulása óta tagunk volt.
Tisztelt Széchenyi Tisztelő Barátunk!
Áldott Húsvétot és „Boldog Feltámadást” kívánunk!
A Széchenyi Társaság Alapszabályt módosító és tisztújító közgyűlést tart 2019. április 29-én 17 órakor a Budavári Önkormányzat Dísztermében (Budapest Vár Úri u 58.)
Időpont: 2019. március 2. 9:00
Helyszín: Sopron, Liszt Ferenc Konferencia és Kulturális Központ
Szervezők: Széchenyi Társaság és Perkovátz-Ház Baráti Köre
A Budakeszi Széchenyi Baráti Kör a "Széchenyi esték" keretében rendezte meg a "Szerzetes, főpap, hazafi Széchényi Pál érsek" címmel Kristóf Lilla Alida antropológus előadását 2019. április 10-én szerdán este a Prohászka Ottokár Gimnáziumban
2019. február 16-án sikeresen lezajlott a 102. Széchenyi Lakoma és Bál a Pesti Vigadóban, 280 résztvevővel.
Elhangzott 2019. április 5.-én
Elmondta dr. Cserháti László Gábor, a Széchenyi Társaság alelnöke
Az első előadáson dr. Rubovszky András főtitkár vezette be a féléves előadássorozatot. dr. Cserháti László alelnök gr. Széchenyi István a testnevelés és a sport apostola címmel tartotta meg előadását.
Az Idegenvezetők Világnapján, február 20-án dr. Rubovszky András főtitkár a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara ünnepségén mintegy 150 idegenvezető részére tartott előadást.
Megrendülve értesültünk, hogy barátunk és tagtársunk, a Széchenyi Társaság alapításától
értékes tagja, a magyar orvostudomány világszerte elismert tudósa, Vörösmarthy Dániel
elhunyt.
A Nemzeti Kulturális Alap támogatásával megjelent a Széchenyi Társaság Könyve. A kötet Molnár Pál munkája, mely feldolgozza a Társaság 30 éves történetét. Kiadója az Antológia Kiadó Lakitelek, a borítót Orosz István grafikus tervezte. A könyv felhasználta dr.Tóth József elnök többéves munkája nyomán született, a Széchenyi Társaság története című munkáját, és kutatásainak eredményét.
A Széchenyi Társaság 1987-ben alakult meg, sokéves küzdelem eredményeképpen.
A Széchenyi Társaság célja, hogy névadójának örökségét alapul véve, felekezetre, világnézetre és pártállásra tekintet nélkül munkálkodjék Magyarország, a nemzet felemelkedéséért, szellemi erkölcsi és anyagi gyarapodásáért, mindenkor szem előtt tartva az egyetemes magyarság érdekeit.