A Széchenyi Kör jeles eseményeihez kapcsolódó emlékfa ültetések régi kedves ünnepi eseményeink közé tartoznak. Határon belül és kívül közösségek, intézmények, települések, magánszemélyek közreműködésével sok Széchenyi-emlékfa ültetésére került már sor, gyakran az eseményt leíró, megörökítő emlékmű avatással, emléktábla elhelyezéssel együtt. Az emlékfákat - mint Széchenyi-emlékhelyet - a helyi közösségek gondozzák, számon tartják. Érthető a csalódottság, ha egyszer csak nyoma vész egy gonddal ültetett fának, egy Széchenyi-emlékhelynek.
Emlékfa ültetés a nyíregyházi közgyűlés keretében (2003)
Az alábbiakban a nagycenki kastélyparkban 2002-ben ültetett, de idén eltűnt Széchenyi-emlékfát kereste a lenti levelezéssel Egervölgyi Dezső zirci tagtársunk. Egyben köszönettel vennénk a közlés céljából, ha a faültetésről, vagy az emlékfáról készült fényképet tudna valaki küldeni a logod@logod.hu címre. TAEG Tanulmányi Erdőgazdaság Zrt. 9400 Sopron, Honvéd u. 1. Dr. Jámbor László vezérigazgató úrnak.
Tisztelt Vezérigazgató Úr!
Elnézését kérem, hogy levelemmel zavarom, de egy tiszteletteljes kéréssel fordulok Önhöz. Egervölgyi Dezső zirci lakos, az Országos Széchenyi Kör elnökségi tagja vagyok. Ezen évben emlékeztünk a Széchenyi Kör alapításának 30. évfordulójára egy ünnepi összejövetellel és kiállítással, ahova is a 20. évforduló alkalmából – 2002. szeptember 21. – ültetett emlékfa frissen készült fotóját szerettem volna a tablóra felrakni. A fa a kastélypark egy nyílt helyén lett elültetve, éveken keresztül mindig megnéztem, de most nem találtam meg, valaki vagy valakik eltávolították (A park gondozását a Tanulmányi Parkerdő Zrt. végzi, így a múzeumban nem is tudtak felvilágosítani a történtekről.) Tisztelettel kérem vezérigazgató urat, továbbítsa levelemet az illetékeshez, aki kérdéseimre válaszolni tud: Ki távolította el, kinek az utasítására az emlékfát. A Széchenyi István Emlékmúzeum megnyitása óta szoros kapcsolatban állt a Széchenyi Körrel, így az ország sok városában, régióiban közösen terjesztettük Széchenyi szellemiségét, közösen és szorosan együttműködve tettük ismertté Széchenyi és Nagycenk nevét. A Széchenyi Kör kultúrmissziót teljesített és igyekszik most is teljesíteni. Azért merem leírni e sorokat, mert 30 éve én is részese vagyok a munkának és tudom, hogy tevékenységünknek mi a hozadéka. Az elmúlt 30 évről próbálom összeállítani, leírni az emlékeket, de az „eltüntetett fa” árnyékát nem tudom átlépni. Tisztelettel kérem vezérigazgató úr segítségét és megértő támogatását. További munkájához jó egészséget és sikert kívánok, Zirc, 2012. október 14. Tisztelettel: Egervölgyi Dezső 8420 ZIRC Alkotmány u. 33/b *** Dr. Jámbor László úr válasza *** TAEG TANULMÁNYI ERDŐGAZDASÁG Zártkörűen Működő Részvénytársaság 9400 SOPRON Honvéd u. 1. Dr. Jámbor László vezérigazgató úrnak.
Tisztelt Vezérigazgató Úr! Levelét megkaptam, köszönöm. A Kastély park valóban megszépült. Levele második bekezdéséhez a következőt fűzöm! 2010 szeptemberében még teljes pompájában díszlett az általunk ültetett Széchenyi-emlékfa, mely 2011-ben valószínűtlen, hogy elszáradt volna! De kerülendő az értelmetlen polemizálás, felajánlását a faültetésre elfogadjuk, segítő készségét köszönjük, keresni fogjuk a kapcsolatot. Munkájához sikert kívánok, Zirc, 2012. november 12. Tisztelettel: Egervölgyi Dezső
Nyomtatás
Hozzászólás beküldéséhez lépjen be felhasználónevével. Amennyiben még nem regisztrált felhasználó,
itt regisztrálhat!
Bővebben kifejtené véleményét? Írását küldje el szerkesztőségünk e-mail címére.
|
|