2016-ban Magyarország leghíresebb személyiségének, gróf Széchenyi Istvánnak ünnepeljük születése 225. évfordulóját. A jubileumi évben Nagycenk Nagyközség Önkormányzata országos vetélkedőt hirdet meg.
A vetélkedőben 146 - a történelmi Magyarországon lévő kisvárosi, községi önkormányzat - vesz részt, ahol Széchenyi járt, emlék őrzi nevét, vagy tevékenysége a településhez kapcsolódott. A vetélkedő két fordulóból áll. Az első fordulóban minden önkormányzat kap egy - egy kutatási útmutatót, melynek kitöltésével összegyűjthetik a településük Széchenyivel kapcsolatos adatait, vagy megteheti már meglévő emlékhely ismertetését. Erre építve kidolgozhat egy turisztikai projekt ötletet: „Ismerd meg településünket, ismerd meg Széchenyit” - címmel. A beküldött írásos anyagok kiértékelése után a legjobb tíz önkormányzati csapatot (3-3 fő) meghívjuk az országos döntőbe, ahol játékos feladatok során döntik el az elsőséget. Az első forduló beküldési határideje 2016. április 8. A vetélkedő döntőjére 2016. november 5-én, Nagycenken kerül sor.
Önkormányzatok Széchenyiről (Vetélkedő Széchenyi István születésének 225.évfordulóján 2016.) Az országos vetélkedőben az a 146 kisvárosi, községi települési önkormányzat vehet részt, ahol Széchenyi járt, emlék őrzi nevét, vagy tevékenysége a településhez kapcsolódott. A vetélkedő tartalma: A vetélkedő két fordulóból áll. Az első fordulóban minden önkormányzat kap egy - egy kutatási útmutatót, melynek kitöltésével összegyűjthetik a településük Széchenyivel kapcsolatos adatait, vagy megteheti a már meglévő emlékhely ismertetését. Erre építve kidolgozhat egy turisztikai projekt ötletet: „Ismerd meg településünket, ismerd meg Széchenyit” – címmel. A beküldött írásos anyagok kiértékelése után a legjobb tíz önkormányzati csapatot (3-3 fő) meghívjuk az országos döntőbe, ahol játékos feladatok során döntik el az elsőséget. A vetélkedő kiírója: Nagycenk Nagyközség Önkormányzata Együttműködő partnerek: Országos Széchenyi Emlékbizottság Széchenyi István Múzeum, Nagycenk Országos Széchenyi Kör, Nagycenk–Budapest Széchenyi István Múzeumi Alapítvány, Nagycenk–Budapest Médiatámogató: Duna Televízió Budapest Kisalföld napilap Győr Vetélkedő indítása: 2015. 09. 21.(gróf Széchenyi István születésnapja.) Az önkormányzat részéről sajtótájékoztatóval és országos felhívással. Az első forduló beküldési határideje: 2016. április 8. (gróf Széchenyi István halálának napja.) A tíz legjobb pályamunka kiválasztása. Vetélkedő döntője: 2016. 09. 21. Nagycenk, Széchenyi István Múzeum. A vetélkedő díjazása: Minden résztvevő csapat emléklapban részesül. A vetélkedő döntőjébe bekerülő legjobb tíz csapatot, Széchenyi Istvánról szóló könyvcsomaggal jutalmazzuk. A legjobb három csapat anyagát, szerkesztett formában a Kisalföld napilap leközli. 1. díj: ”Széchenyi nyomában Nagycenken, Sopronba és Bécsben”. Hosszú hétvége Nagycenken teljes ellátással. 2. díj: „Széchenyi emlékek a Pannon régióban”. Mosonmagyaróvár, Győr, Pozsony. Hosszú hétvége a Szigetközben teljes ellátással. 3. díj: „Széchenyi és a Balaton”. Balatonfüred, Keszthely, Siófok. Hosszú hétvége a Balatonon teljes ellátással. 1. számú melléklet A vetélkedő első fordulójához kapcsolódó útmutató Kérjük tárja fel települése és gróf Széchenyi István kapcsolatát az alábbi szempontok alapján: 1. Széchenyi ott tartózkodásának oka, célja. 2. Széchenyi által felkeresett épület, vagy épületek megnevezése, leírása, funkciója. Jelenlegi állapotának, funkciójának, tulajdonosának ismertetése. 3. Azoknak a személyeknek a megnevezése,(a településhez kötődésük bemutatásával), akikkel Széchenyi találkozott. 4. Széchenyi ott tartózkodásához kapcsolódó történet, anekdota leírása. ( Ha létezik ilyen.) 5. Felhasznált szakirodalom, levéltári, múzeum anyagok és egyéb források felsorolása. 6. Széchenyihez kapcsolódó épületek, személyek, dokumentumok fotói. Kérjük, hogy az elvégzett kutatás alapján készítsen rövid összefoglaló tanulmányt.
2. számú melléklet A vetélkedő első fordulójához kapcsolódó útmutató azoknak a településeknek, ahol van Széchenyi emlékhely Kérjük mutassa be a településén lévő Széchenyi emlékhelyet. 1. Az emlékhely készítőjének neve, életrajza 2. Az emlékhely felállításának helye, pontos időpontja 3. Az emlékhely leírása. Felirata, mérete, anyaga. 4. Az emlékhely felavatásának ismertetése korabeli dokumentum, sajtócikk segítségével. 5. Az emlékhelyről készült fotódokumentáció 6. Egyéb fontos információ 3. számú melléklet A vetélkedő első fordulójához kapcsolódó útmutató Kérjük írja le az előzőekben ismertetett anyagokra építve turisztikai projektötletét „Ismerd meg településünket, ismerd meg Széchenyit” – címmel.
Nyomtatás
Hozzászólás beküldéséhez lépjen be felhasználónevével. Amennyiben még nem regisztrált felhasználó,
itt regisztrálhat!
Bővebben kifejtené véleményét? Írását küldje el szerkesztőségünk e-mail címére.
|
|